Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації
Слава Україні, слава нації і пиздець расийськой федерації

Оновлення веб-сайту: як оновити дизайн сайту

Вам потрібно оновити сайт вашої компанії?

Мета будь-якого редизайну – створити сайт, який буде актуальним у плані дизайну, а також зручний для користувача, потенційних клієнтів та продажів для вашого бізнесу.

Причини змінити дизайн вашого сайту

Перш ніж заглиблюватися в глибини процесу редизайну веб-сайту, спочатку розглянемо 5 найпоширеніших причин, з яких ви взагалі хочете змінити дизайн свого сайту:

1. Ваш сайт не працює.

У буквальному значенні.

 • Посилання або інтерактивні зображення призводять до помилки «404 сторінку не знайдено».
 • Ваш сайт був розроблений з використанням технології Flash, і тепер він не працюватиме в сучасних веб-браузерах, таких як Google Chrome. Flash – застаріла веб-технологія, тому Google та Adobe припинили її підтримку у 2020 році.
 • Ваш сайт був зламаний, заражений шкідливим ПЗ або якимось чином був пошкоджений код вашого сайту, і тепер ваш сайт відображає помилки.
 • Сторонні програмні інтеграції, такі як календарі зустрічей, галереї зображень або форми для залучення потенційних клієнтів, не працюють, і їх необхідно виправити.

2. Вашим сайтом важко управляти.

Якщо вам доводиться дзвонити своєму веб-розробнику щоразу, коли ви хочете внести зміни до свого сайту, це ознака того, що сайт застарів.

Багато старих веб-сайтів побудовано за допомогою «статичного HTML» коду, який вимагає вільного володіння мовами програмування HTML та CSS для оновлення вашого сайту. Сьогоднішні веб-сайти працюють на системах керування контентом, таких як WordPress, що дозволяє оновлювати ваш сайт, не будучи технічним експертом.

WordPress також дозволяє кільком людям працювати над вашим сайтом одночасно та віддалено. Як адміністратор вашого сайту, ви можете встановити дозволи для кожного користувача, вказавши, до яких областей вашого сайту вони можуть (і не можуть) отримати доступ. Якщо вам коли-небудь знадобиться відкликати доступ до вашого веб-сайту для певного користувача, ви можете зробити це кількома клацаннями миші, не торкаючись інших користувачів.

3. Кількість потенційних клієнтів та продажів знизилася.

Існує багато факторів, які можуть сприяти зниженню кількості потенційних клієнтів та продажів. Але без достатнього фактора довіри відвідувачі часто не роблять наступний крок (тобто здійснюють покупку, запитують зустріч, завантажують безкоштовний звіт тощо).

Відвідувачі вашого веб-сайту повинні відчувати, що потрапили у потрібне місце, і ви дійсно можете допомогти їм вирішити їхню проблему. Вони також повинні бути впевнені, що ведення справ з вами буде безпечним та приємним заняттям.

Ось 3 найбільш поширені причини, через які відвідувачі не довіряють веб-сайту:

 1. Застарілий дизайн. Ваш сайт виглядає так, ніби ви не чіпали його 5-10 років? Ваш веб-сайт, як і автомобілі, одяг та мобільні телефони, повинен йти в ногу з часом, щоб ви не втрачали актуальності. Перше враження має значення.
 2. Застарілий контент. Можливо, інформація на вашому сайті застаріла чи більше не є актуальною. Можливо, ви не відповідаєте на найактуальніші запитання відвідувачів. Або, можливо, ви відповідаєте на їхні запитання, але не до їхнього задоволення.
 3. Поганий досвід користувача. Чи важко відвідувачам знайти те, що вони шукають? Якщо процес покупки або пошук потрібної інформації займає у потенційного клієнта багато часу – він не замислюючись знайде альтернативу у вигляді ваших конкурентів.

Але припустимо, що проблема не в цьому, і фактор довіри до вашого сайту в порядку.

Що тепер?

Наступне, на що варто звернути увагу – це ваш процес продажів:

Ваша пропозиція. Конкуренти підняли планку? Чи пропонують вони більшу цінність за тими ж чи нижчими цінами, ніж ви? Якщо це так, можливо, вам доведеться переглянути свої поточні пропозиції або вигадати щось нове, що відрізняється від ваших конкурентів.
Частота ваших запитів. Іноді рішення збільшити кількість потенційних клієнтів та продажів – просто частіше питати. Так, це справді може бути так просто. Кількість потенційних клієнтів та продажів, які генерує ваш веб-сайт, зазвичай пропорційна тому, скільки разів ви просите свого потенційного клієнта вжити заходів.

Відвідуваність сайту. Продаж – це багато в чому гра з числами. Більше трафіку на ваш сайт зазвичай призводить до більшої кількості потенційних клієнтів та продажу. Ви можете придбати трафік за допомогою платної реклами або залучити трафік із пошукових систем за допомогою високоякісного веб-контенту. Якщо ваша стратегія трафіку полягає в залученні відвідувачів через пошукові системи, вам може знадобитися переосмислити тематику контенту на вашому сайті та/або збільшити обсяг контенту, який ви робите.

4. Скарги.

Відвідувачі вашого сайту (або навіть друзі, сім’я чи співробітники) скаржилися на те, що ваш сайт:

 1. Не підходить для мобільних пристроїв. Ви справді все ще змушуєте відвідувачів збільшувати масштаб, щоб прочитати ваш контент на своєму телефоні?
 2. Не є безпечним. Навіть якщо ви не продаєте товари через кошик на своєму веб-сайті, відвідувачі все одно очікують побачити маленький замок у своєму веб-браузері. Вся річ у тому, щоб відвідувачі відчували себе комфортно та безпечно.
 3. Повільний. Незалежно від того, чи хтось переглядає ваш сайт на своєму телефоні, планшеті або комп’ютері, сторінки повинні завантажуватися за 3 секунди або менше. Нині це неписане правило.
 4. Захаращений та неорганізований. Ви змушуєте відвідувачів полювати по всьому сайту, щоб знайти те, що вони шукають? Допоможіть їм отримати потрібну інформацію за мінімальну кількість кліків.

5. Вам просто не подобається ваш сайт.

Це може бути те, як виглядає ваш сайт, що на ньому написано, як він функціонує, або, можливо, комбінація всіх трьох.

Яка б не була причина, якщо ваш веб-сайт змушує вас скуштувати через те, що він не представляє ваш бренд або якість продуктів / послуг, які ви пропонуєте, настав час змінити дизайн.

Процес редизайну веб-сайту

Дозвольте тепер відсмикнути завісу та показати вам процес редизайну веб-сайту, який використовують професіонали:

Крок 1: ПІДГОТОВКА

Взяти інвентар. Перегляньте свій існуючий веб-сайт і вирішіть, що залишити, а від чого відмовитися. Розлучатися з контентом веб-сайту може бути складно, особливо якщо ви витратили час або гроші на його створення. Але часи змінюються і іноді старий контент просто більше не працює. Якщо вам потрібний об’єктивний підхід, що базується на даних, погляньте на свою статистику Google Analytics і збережіть сторінки, які люди дійсно відвідують, і скажіть прощай неефективним сторінкам, на які ніхто ніколи не дивиться.

Конкуренти. Робіть багато нотаток та скріншотів. Які колірні схеми видаються популярними? Які зображення, відео, теми контенту та заклики до дії вони використовують? Як організовано їх сайти? Чи пропонують вони відвідувачам завантажити безкоштовні звіти чи додати свої імена до списку розсилки? Яку термінологію вони використовують чи не використовують? Якщо ви почуваєтеся особливо уважним, скористайтеся вебархівом, щоб побачити, як сайти ваших конкурентів змінювалися з часом.

Розробляйте новий контент. Які б нові зображення, відео ви не вважали за потрібне вашому сайту, ви розробляєте їх тут, на етапі підготовки. Ви зрозумієте, куди помістити цей новий контент на етапі № 2 (етап розробки). ПОРАДА ВІД ПРОФІ: замість того, щоб просто гадати, який контент хочуть люди, ви можете стежити за своїми конкурентами та бачити, який контент вже популярний на їх веб-сайтах, використовуючи такі інструменти, як Ahrefs.

Залишайтеся організованими. Редизайн вашого сайту може швидко вийти з-під контролю, якщо ви не організовані. Зберігайте весь свій контент у хмарній папці, такій як Dropbox або Google Drive, для легкого доступу на всіх пристроях. Крім того, якщо ви витратите час на маркування всього контенту описовими заголовками, це принесе величезні дивіденди, коли ви спробуєте знайти цей контент пізніше, в процесі редизайну. Не забудьте також витягти код з існуючого сайту для таких речей, як Google Analytics, піксель конверсії Facebook і будь-які інші інтеграції веб-сайтів. І не бійтеся вести невеликий щоденник редизайну веб-сайту у вигляді простого текстового файлу або документа Word, тому що ви забудете все, якщо не запишіть це.

Крок 2: ДИЗАЙН

Тепер починається найцікавіше. На цьому етапі ви збираєте інформацію, зібрану на кроці № 1 вище, і трансформуєте її на щось схоже на веб-сайт. Ось 5 найважливіших порад з дизайну веб-сайтів:

Не вигадуйте велосипед. Дотримуйтесь того, що працює. Використовуйте макети веб-сайтів та елементи дизайну, з якими люди вже знайомі. Подивіться на сайти своїх конкурентів, подивіться, що вони роблять, а потім спробуйте покращити свій сайт.
Ближче до справи. У ваших відвідувачів менше уваги, ніж будь-коли, і у всіх в основному є 2 питання: «Ви можете мені допомогти?» і “У вас є інформація, яку я шукаю?” Це воно. Так що постарайтеся уявити свій контент якомога лаконічніше. Якщо у вас довга сторінка з великою кількістю фотографій, це нормально, якщо все актуально.

Інвестуйте у хороші зображення. Долар за долар, інвестування у високоякісні зображення – один із найкращих способів оновити ваш сайт. Ви можете отримати дійсно красиві стикові зображення без ліцензійних відрахувань на таких сайтах, як bigstockphoto.com або istock.com. Не рекомендуємо витрачати час на пошук «безкоштовних» зображень, тому що (а) ваш час цінний, (б) хто знає, чи порушують зображення авторські права, і (в) ви зазвичай отримуєте те, за що платите. Наймання професійного фотографа для фотографій вашого офісу або вашої продукції також є чудовим вкладенням.

Вселяйте переконання. Для розвитку бізнесу вам знадобиться щось більше, ніж чудовий сайт. Ось чому кожен успішний веб-сайт повинен включати основи реклами з прямим відгуком. Такі речі, як заголовки, що привертають увагу, переконливі тексти, чарівні пропозиції та заклики до дії. Ви повинні думати про свій веб-сайт як про цифрового продавця, а не як про уславлену візитну картку. Пам’ятайте, що з вашим бізнесом нічого не станеться, якщо ви не переконаєте потенційних клієнтів діяти.

Запитуйте думки та відгуки. Не будьте надто гордими або впертими, щоб запитувати інших, що вони думають про ваш веб-сайт, тому що іноді ми настільки близькі до нашого бізнесу, що не бачимо лісу за деревами. Ще краще запитати про ідеї професійного веб-дизайнера, тому що це їхня область знань. Цілком очевидно, що найкращий дизайн веб-сайтів – це коли клієнти співпрацюють. Вони дають загальне уявлення про те, чого вони хочуть, а потім ми даємо їм зворотний зв’язок та рекомендації, і ми разом вигадуємо готовий продукт краще, ніж будь-хто з нас міг би створити поодинці.

Коли процес розробки завершено, у вас є план, який ви використовуватимете для створення нового сайту.

Крок 3: РОЗРОБКА

При редизайні веб-сайту новий веб-сайт зазвичай створюється на проміжному сервері, тоді як існуючий сайт залишається в мережі. Коли ваш новий сайт буде готовий до роботи, ви архівуєте свій старий сайт, а потім відразу ж переносите свій нещодавно перероблений сайт в домен свого веб-сайту. Це нормально, якщо під час цього переходу веб-сайт буде трохи простоювати, тому ми намагаємося виконувати ці міграції у неробочий час або у вихідні, коли це можливо.

Для розробки свого веб-сайту ви, швидше за все, дотримуватиметеся тієї ж платформи, яку використовуєте в даний час, просто для ознайомлення – якщо, звичайно, ви не ненавидите свою поточну платформу веб-сайту. У цьому випадку редизайн веб-сайту – це ідеальний час для переходу на платформу веб-сайту, яка вам більше подобається.

Крок 4: ЗАПУСК

Післяпускове тестування. Навіть якщо ви протестували свій сайт перед запуском, ви все одно захочете пройтися по ньому ще раз, щоб перевірити наявність помилок, друкарських помилок або граматичних помилок. Клацніть кожне посилання, щоб переконатися, що вони працюють, тому що іноді вони ламаються під час перенесення сайту. Зробіть ще кілька тестових відправлень, щоб переконатися, що ваші форми працюють. На вашому сайті не може бути дурних помилок, якщо ви хочете, щоб вас сприймали всерйоз.

Система резервного копіювання дома. Витративши час, засоби та зусилля, ви хочете переконатись, що у вас є надійна система резервного копіювання. Сайти можуть вийти з ладу через збої обладнання або програмного забезпечення, зараження шкідливим ПЗ або стару добру помилку користувача. Для додаткового захисту створіть деяку надмірність та зберігайте копію свого сайту у віддаленому місці, яке повністю не залежить від сервера вашого сайту чи локального жорсткого диска.

Роздруковано паперові копії документів. Електронні файли можуть бути випадково втрачені або видалені. Тому відразу після запуску вашого сайту роздрукуйте документ, що містить всю важливу інформацію про сайт, та збережіть його у надійному місці.
Програмне забезпечення для відстеження підтвердило, що воно працює. Ви не можете покращити те, що не вимірюєте. Тому вам необхідно переконатися, що ваш код Google Analytics, піксель Facebook та будь-яке інше програмне забезпечення для статистичного відстеження встановлені та працюють.

Оголошення про ваш новий сайт. Якщо ви відчуваєте необхідність, ви можете випустити прес-реліз або розіслати розсилку електронною поштою своєму списку передплатників з оголошенням про ваш оновлений веб-сайт.
Тепер ви знаєте, як виглядає процес редизайну сайту.

Висновок

У міру розвитку вашого бізнесу, у міру розвитку ваших потенційних клієнтів, у міру розвитку вашої галузі веб-сайт також повинен розвиватися, щоб залишатися актуальним.

Правильно виконаний редизайн веб-сайту може:

 1. Підвищити імідж вашої компанії.
 2. Збільшити кількість потенційних клієнтів та продажів.
 3. Підвищити бойовий дух компанії.
 4. Звернути увагу конкурентів на те, що ви гравець.

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт потребує редизайну, ймовірно, так і є.